SOLAR AYDINLATMA
Solar Aydınlatma Sistemleri Nedir?

Evdeki tüm tasarımlar artık çevre dostu olmaya başladı. Çevre dostu olan bu tasarımların arasında tabi ki de en önemlisi güneş enerjisiyle çalışan ürünler gelmektedir. Bu aydınlatma sistemleri solar aydınlatma olarak anılmaktadır. Solar aydınlatmanın en büyük özelliği gazdan, yağdan ve elektrikten çok ucuza gelmektedir. Solar panel güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Dönüştürülen bu elektrik enerjisi pilleri şarj etmekte ve aydınlatma gerçekleşmektedir. Güneş olduğu sürece solar aydınlatma güneş ışınlarını depolamaktadır. Güneş battığı anda solar aydınlatmalar devreye girerek aydınlanma sağlanmaktadır. Aydınlatma güneş doğana kadar devam etmektedir. Güneş doğduğu anda sensörler sayesinde otomatik olarak kapanır ve tekrar pilleri şarj etmeye başlamaktadır. Solar aydınlatmaların sadece açık alanlarda çalıştığını düşünmeyin kapalı alanlarda da çalışma sağlamaktadır.

Açık ve Kapalı Alanlarda Solar Aydınlatma

Solar aydınlatmalar açık alanlarda kullanıldığı gibi kapalı alanlarda da verim sağlamaktadır. Açık alanlarda aydınlatma, yalnızca odaklandıkları yeri aydınlatan ışıklandırmalarda aydınlatma göstermektedir. Adım ve güverte ışıkları, araba yolundaki ışıklarda, bahçe ışıklarında, spot ışıklarda, güvenlik için kullanılan projektörler gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Solar panel, enerji tasarruflu ampuller, şarj edilebilir pil, şarj kontrolü gibi gerekli olan alanları kapsamaktadır. Kapalı alanlarda kullanılan solar aydınlatma açık alanlarda olduğu gibi evinizin penceresine takılabilir, çatıya yerleştirilebilir veya direk olarak güneş ışığına doğru konumlandırılabilmektedir. Solar şarj regülatörleri pillerin aşırı yüklenmesini engellemeye yaramaktadır. Güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma aparatlarını evinizin istediğiniz köşesine yerleştirme şansınız bulunmaktadır. Kordon yardımı ile sonar paneller bu aydınlatmaya aparatlarına bağlayabilirsiniz. Kapalı alanlardaki solar aydınlatmalar açık solar aydınlatmalara oranla daha az tercih edilmektedir. Günümüzde çevre dostu olduğu için ve ekonomik olmasından dolayı kullanım gittikçe artmaktadır.

Solar Aydınlatma Fiyatları

Solar aydınlatmalar hem çevre dostu hem de bütçenize destek veren bir aydınlatma sistemidir. Kullanılan solar aydınlatmalar sayesinde elektriğin fazla yanma gibi bir olasılığı bulunmamaktadır. Solar aydınlatmalar maliyetleri bakımından da uygundur. Faturalara yansıyan bir sistem değildir. Güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek gelecek olan faturaları önlemektedir. Günümüzde kullanımı gittikçe artmaktadır. Her mevsimde çalışmaktadır. Fazla aldığı enerjiyi depolamaktadır. Güneş enerjisi hiçbir zaman bitmeyecek bir enerji olduğu için güneş enerjisini ömür boyunca kullanabilirsiniz. Açık alanlarda kullanılan olarak aydınlatmalar daha çok kullanılmaktadır. Sokak lambalarında kullanılan enerji şeklide solar aydınlatmadır. Güneş doğduğu anda kendi kendine kapanmaktadır. Kapanma işlemini sensörler sayesinde yapmaktadır. Açık alan solar aydınlatmalarının verimini arttırmak isterseniz. Güneşi en gören yere koymanız gerekmektedir. Işık çok fazla kir topladığı için temizlemeniz gerekmektedir. Kir ve toz yüzünden ışığı alamadığı için size verimi daha az olacaktır.

Solar Aydınlatma Hakkında Fiyat ve Bilgi Almak İçin :0506 805 34 89

19 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör